сите категории

Производи

Дома>Производи>Animalивотински дрога

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595382348219660.jpg
Растворлив во прав амоксицилин

Растворлив во прав амоксицилин


спецификација10%
Пакување100g / кеса   
Период на важност2 години
Време на испоракаВо 15 денови
Начин на плаќањеПреговара


ПОВЕЕ
Упатство

【Име на ветеринарен лек

  Општо име: Растворлив во прав амоксицилин 

  Англиско име: Растворлив во прав амоксицилин 

  Кинески пиниин: Амоксилин Керонгксингфен 

【Главни состојки】 Амоксицилин 

【Карактеристики】 Овој производ е бел или скоро бел прашок. 

【Функција】 антибиотици β-лактам. Се користи за третман на грам-позитивни и грам-негативни бактерии инфекции во 
  кокошки чувствителни на амоксицилин. 

【Употреба и дозирање】 Врз основа на овој производ. Орална администрација: Една доза, на 1 кг телесна тежина, пилешко 0.2 ~ 0.3 г,
  2 пати на ден за 5 дена;

  Мешано пиење: Секоја 1L вода, пилешко 0.6g, континуирана употреба од 3 до 5 дена. 

【Мерки на претпазливост】 (1) Забрането за кокошки несилки за време на периодот на положување. 
                                (2) Грам-позитивни бактерии кои се отпорни на пеницилин не треба да се користат. 
                                (3) Сега е опремен и користен. 

Period Период на повлекување】 7 дена за пилешко. 

【Складирање ding засенчување, запечатено и складирано. 

Испраќам барање