сите категории

Производи

Дома>Производи>Animalивотински дрога

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595382671444886.jpg
Доксициклин Хиклат растворлив прашок

Доксициклин Хиклат растворлив прашок


спецификација10%
Пакување100g / кеса   
Период на важност2 години
Време на испоракаВо 15 денови
Начин на плаќањеПреговара


ПОВЕЕ
Упатство

【Име на ветеринарен лек  

  Општо име: Прашок растворлив во доксициклин хидрохлорид   

  Англиско име: Растворлив прав во раствор на доксициклин хиклат  

  Кинески пињин: Јансуан Дуоксихуанусу Керонгксингфен 

【Главни состојки】 Доксициклин хидрохлорид. 

【Карактеристики】 Овој производ е светло жолт или жолт кристален прав. 

【Функција】 Се користи за лекување на колибацилоза, салмонелоза, пастерелоза и респираторни заболувања
  предизвикана од микоплазма предизвикана од Грам-позитивни и негативни бактерии кај свињите и кокошките. 

【Употреба и дозирање】 Пресметано како доксициклин. Мешано пиење: на 1L вода, 25-50mg за свињи и 300mg за кокошки. 
  Користете 3 до 5 дена.  

【Мерки на претпазливост】 Избегнувајте да го земате истовремено со гасови со поголема содржина на калциум.  

Period Период на повлекување】 28 дена. Забрането за време на несилки. 

【Складирање ding засенчување, запечатено и чување на суво место

Испраќам барање