сите категории

Производи

Дома>Производи>Animalивотински дрога

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595382764911288.jpg
Флорфеникол во прав

Флорфеникол во прав


спецификација20%
Пакување100g / кеса   
Период на важност2 години
Време на испоракаВо 15 денови
Начин на плаќањеПреговара


ПОВЕЕ
Упатство

  Veterinary prescription drugs 

【Име на ветеринарен лек 

  Common name: Florfenicol powder                         

  English name: Florfenicol Powder             

  Chinese Pinyin: Fubennikao Fen 

【Main ingredients】 Florfenicol 

【Properties】 This product is white or almost white powder. 

【Функција】 Амидо алкохолни антибиотици. Се користи за бактериски заболувања предизвикани од пастерела и ешерихија коли.

【Употреба и дозирање】 Врз основа на овој производ. Орална администрација: 0.1 ~ 0.15 g на 1 kg телесна тежина за свињи и кокошки. 
  Use it twice a day for 3 to 5 days. Fish 50~75mg. Once a day for 3-5 days. 

【Мерки на претпазливост】 (1) Забрането за време на периодот на положување. 
                               (2) Animals with severely impaired immune function during vaccination period are prohibited. 
                               (3) Animals with renal insufficiency need to appropriately reduce the dose or extend the interval between
                               administrations.        

【Withdrawal period】20 days for pig, 5 days for chicken; 375 degree days for fish. 

【Storage】airtight,store in a dry place. 

Испраќам барање