сите категории

Производи

Дома>Производи>Animalивотински дрога

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595383102281466.jpg
Сулфамонометоксин растворлив во натриум во прав

Сулфамонометоксин растворлив во натриум во прав


спецификација30%
Пакување100g / кеса   
Период на важност2 години
Време на испоракаВо 15 денови
Начин на плаќањеПреговара


ПОВЕЕ
Упатство

  Сулфамонометоксин растворлив во натриум во прав                       

【Име на ветеринарен лек 

  Општо име: Сулфамонометоксин растворлив во натриум во прав 

  Англиско име: Сулфамонометоксин растворлив во натриум во прав 

  Кинески пињин: Хуанган'anијанјајагмидигна Керонгксингфен 

【Главни состојки】 Сулфамонометоксин натриум

【Карактеристики】 Овој производ е бел прашок. 

【Функција anti Сулфа антибактериски лекови. Се користи за лекување на пилешки инфекции предизвикани од чувствителни бактерии, како што се респираторни 
  и инфекции на дигестивниот тракт, кокцидиоза од пилешко и леукоцитоза на пилешко. 

【Употреба и дозирање】 Врз основа на овој производ. Мешано пиење: 0.42 ~ 0.83 гр пилешко на 1л вода. Користете 3 до 5 дена. 

【Мерки на претпазливост】 (1) Забрането за време на периодот на положување. 

                               (2) Континуираното лекување не треба да надминува една недела. 

Period Период на повлекување】 28 дена за пилешко. 

【Пакет】 100g / вреќа × 100 кеси / картон 

【Складирање ding засенчување, херметички затворено и чување на ладно и суво место.

Испраќам барање