сите категории

Производи

Дома>Производи>Премикс>Антибиотик

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595321244367528.png
Циромазин Премикс

Циромазин Премикс


спецификација1%
MOQ1T
Пакување25kg / торба   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност50T / месец


ПОВЕЕ
Упатство

【Име на ветеринарен лек】 Заедничко име: Cyromazine Premix 

【Главна состојка】 Киромазин

【Спецификација】 1% Cyromazine Premix

【Изглед】 Беж прав

【Индикација】 Се користи за контрола на репродукцијата на ларви од муви во животински штали и за убивање на мушички отрепки во бари со ѓубриво

【Употреба и дозирање】 Темелно измешано со добиточна храна.

  Врз основа на активната состојка Cyromazine: 5g на 1000kg сточна храна за пилешко. Континуирано се користи 4-6 недели.

【Период на повлекување】3 дена 

【Складирање】 Чувајте го во темни и добро затворени садови.Испраќам барање