сите категории

Производи

Дома>Производи>Премикс>Антибиотик

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595320685593393.png
Тилмикозин Премикс

Тилмикозин Премикс


спецификација20%
MOQ1T
Пакување25kg / торба   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност50T / месец


ПОВЕЕ
Упатство

【Име на ветеринарен лек】 Заедничко име: Тилмикосин премикс 

【Главна состојка】 Тилмикосин

【Спецификација】 20% премикс на Тилмикосин

【Изглед】 Небел прав

【Индикација】 За третман на свинска инфективна плевропневмонија, свинска пневмонија и свинска астма

【Употреба и дозирање】 Темелно измешано со добиточна храна.

  Врз основа на овој производ: 1kg-2kg на 1000kg сточна храна за свињи. Континуирано се користи 15 дена.

【Мерки на претпазливост】 Само за третман. Иритирачки за очите, може да предизвика алергиска реакција, избегнувајте директен контакт.

【Период на повлекување】14 дена за свиња

【Складирање】 Зачувајте во добро затворени садовиИспраќам барање