сите категории

Производи

Дома>Производи>Премикс>Антикокцидиоза

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1648801622905944.png
Никарбазин Премикс

Никарбазин Премикс


спецификација8% / 25%
MOQ1T
Пакување25kg / торба   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност100T / месец


ПОВЕЕ
Упатство

Name Име на ветеринарни лекови】 Општо име: Премиксот на никарбазин

【Главна состојка】 Никарбазин 

【Спецификација】 25% премикс на никарбазин

【Изглед】 】олт прав.

【Фармаколошко дејство】 Никарбајзен е антикоцициден лек со широк спектар, спречувајќи кокцидиоза предизвикана од седум главни
  видови на Eimeria coccidium како што се E.tenella, E.necareix, E.maxima, E.acervulin во бројлери. Го запира развојот на
  втора генерација на шизонт и врвот на дејството е на четвртиот ден од животниот циклус на Еимерија. Се користеше за спречување на кокцидиоза на
  бројлери и мисирки.

Ication Индикација】 Се користи за кокцидиоза од пилешко. 

【Употреба и дозирање】 Темелно измешајте 500g од овој производ во пилешка храна од 1000 кг.

Aut Мерки на претпазливост】 Не користете ги во сезоната на висока температура.

                              Немој да се храниш со кокошки кои лежат и да одгледуваат кокошки.

Period Период на повлекување】 4 дена пред колењето

【Складирање】 Зачувајте во добро затворени садови.Испраќам барање