сите категории

Производи

Дома>Производи>Премикс>Антикокцидиоза

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595320305328393.jpg
Премикс на киноцетон

Премикс на киноцетон


спецификација5% 25% 50%
MOQ1T
Пакување25kg / торба   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност100T / месец


ПОВЕЕ
Упатство

Name Име на ветеринарен лек】 Општо име: Киноцетон Премикс 

【Главна состојка】 Киноцетон

【Спецификација】 5%, 25%, 50% премин на хиноцетон

【Изглед】 Светло жолт прав.

【Фармаколошко дејство】 Кинолонот е синтетички антимикробен лек на киноксалин. Од една страна, го промовира растот со
  инхибиција на штетните бактерии во цревата, заштита на корисната флора, со што се зголемува сварливоста на добиточната храна, натаму
  од друга страна, таа има ефект на асимилација на протеини и прави поголема задршка на хлорот. Заштедете протеини, направете формирање на клетки
  зголемување, со што се промовира раст, подобрување на добиточната храна   стапка на конверзија. Бактериите не се отпорни на киноцетон и оние отпорни
  на други антибиотици сè уште се подложни на киноцетон.

  Киноленонот има антибактериска активност со широк спектар и е ефикасен против Грам-негативни бактерии (E. coli, Salmonella
  и Протеус), грам-позитивни бактерии (како што се стафилококи, стрептококи, итн.) и спирулина.

【Индикација】 Се користи за промотор на раст на свињите.

【Употреба и дозирање】 Темелно измешано со добиточна храна.

  Врз основа на активна состојка Киноцетон: 50g на 1000kg добиточна храна.

【Мерки на претпазливост】 Не ја хранат живината. 

                              Не се хранат со свиња (тежина повеќе од 35 кг)

Period Период на повлекување】 14 дена пред колењето

【Складирање】 Зачувајте во добро затворени садовиИспраќам барање