сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за употреба на животни

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595229671467117.jpg
Натриум камфорсулфонат

Натриум камфорсулфонат


CAS NO.-21791 94 6-
MOQ25KG
Пакување25KG / тапан    
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност5T / месец


ПОВЕЕ
употреба

Централен стимуланс, кој се користи за адјувантна терапија на слабост на срцето, респираторна депресија. Може да го зајакне срцето, да ја подобри циркулацијата на крвта, да ги промовира вештините за метаболизам. Исто така, може да се користи како средство за решавање на оптичката материја.

спецификации
АпеаraNCEБела или бела кристална пудра
растворливостРастворлив во вода
Специфична ротација≥ + 18 °
арсен≤0.0002%
Да доведе≤0.001%
хлорид≤0.0355%
Сулфат≤0.12%
Губиток на сушење≤5%
Сулфатен пепел27.5-29.0%
Проба98.0-101.0%


Испраќам барање