сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за употреба на животни

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595208203768104.png
Сулфамонометоксин

Сулфамонометоксин


CAS NO. -1220 83 3-
MOQ 25KG
Пакување 25KG / тапан
Време на испорака Во 30 денови
Начин на плаќање Преговара
снабдување способност 40T / месец


ПОВЕЕ
употреба

Long-action sulfa antibiotics onStaphylococcus,Shigella,Salmonella and others,have good antibacerial effects.Used for bacillary dysentery,enteritis,tonsillitis,urinary tract infection,cellulitis,otitis and other treatment.

спецификации
АпеаraNCE White or off-white crystalline power
Точка на топење 204-206
Киселост 0.2 мл
Јасност на решението Отстрани
хлорид ≤0.014
Губиток на сушење ≤0.5%
Остаток на палење ≤0.1%
Хеви метал P20ППМ
Проба ≥ 99.0%


Испраќам барање