сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595292920437563.png
Алмитрин бисмезилат

Алмитрин бисмезилат


CAS NO.-29608 49 9-
MOQ1kg
Пакување1kg / торба  5 кг / калај    
Време на испоракаВо 60 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност200kg / месец


ПОВЕЕ
употреба

Овој производ главно се користи за субакутна и хронична цереброваскуларна инсуфициенција, последици од ненадеен мозочен мозочен удар, сенилна лесна и умерена деменција, бенигно оштетување на меморијата и исхемична кохлеарна вестибуларна дисфункција

спецификации
КарактерБел кристален или кристален прав
PH2.0-3.5
Содржина на флуор5.1%-6.3%
хлорид≤0.01%
Сулфат≤0.05%
Губиток на сушење≤0.5%
Остаток на палење≤0.15%
Хеви метал≤0.002%
Толуен≤0.089%
Проба98.0%-102.0%


Испраќам барање