сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595293740499872.png
Хлорзоксазон

Хлорзоксазон


CAS NO.-95 25 0-
MOQ25kg
Пакување25kg / барабан   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност10T / месец


ПОВЕЕ
употреба

Се користи за разни истегнувања на акутно и хронично меко ткиво (мускули, лигаменти, фасција), контузии, болка предизвикана од истегнување на мускулите после вежбање, грчеви во мускулите предизвикани од централна невропатија, хронична фасцитис, итн.

спецификации
КарактерБел или бел кристален прав
Точка на топење189-194
хлор20.6%-21.2%  
Губиток на сушење≤0.5%
Остаток на палење≤0.15%
Хеви металP20ППМ
Проба98.0%-102.0%


Испраќам барање