сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595293989305756.png
Пробенецид

Пробенецид


CAS NO.-95 25 0-
MOQ25kg
Пакување25kg / барабан   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност5T / месец


ПОВЕЕ
употреба

1. Хиперурикемија со хроничен гихтичен артритис и тофи.

2. Како помошен лек за третман со антибиотици, може да ја подобри ефикасноста на антибиотиците.

спецификации
АпеаraNCEБела кристална моќ
Точка на топење198 ℃ ℃ -201
PHNMT 0.5 ml е потребно за да се добие розова боја
Губиток на сушење≤0.5%
Остаток на палење≤0.1%
Хеви метал  P20ППМ
Секоја индивидуална нечистотија≤0.5%
Вкупни нечистотии≤2.0%
Проба 98.0%-101.0%


Испраќам барање