сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595296819242647.jpg
Сребрен сулфадиазин

Сребрен сулфадиазин


CAS NO.-22199 08 2-
MOQ1kg
Пакување1 кг / калај  
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност500kg / месец


ПОВЕЕ
употреба

Се користи за лекување на изгореници и изгореници на инфекции на рани, покрај контролирање на инфекции, може да промовира и сувост, коркање и зараснување на раните.

спецификации
ИзгледБел или сличен бел кристален прав
PH5.5 7.0 ~
Губиток на сушење≤1.0%
Нитрат≤0.1%
Поврзана супстанција≤1.0%
Проба ≥ 98.0%


Испраќам барање