сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595296132195588.png
Тиопронин

Тиопронин


CAS NO.-95 25 0-
MOQ1kg
Пакување5 кг / калај  
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност1T / месец


ПОВЕЕ
употреба

За ран третман на вирусен хепатитис, алкохолен хепатитис, хепатитис предизвикан од лекови, токсичен хепатитис од тешки метали, замастен црн дроб и цироза на црниот дроб. Може да ги намали несаканите ефекти од радиотерапијата и хемотерапијата и може да спречи појава на секундарни тумори предизвикани од радиотерапија. Има значителен терапевтски ефект врз сенилната рана катаракта. Има антиинфламаторно и антиалергиско дејство и добро делува на дерматитис, егзема, акни и уртикарија

Предност на производот
АпеаraNCEПрашок од бел кристал
Точка на топење96.0~ 96.5
PH1.5 3.0 ~
поврзани супстанции≤1.0%
Губиток на сушење≤0.5%
Остаток на палење≤0.1%
Хеви метал  P10ППМ
Сулфат≤0.05%
Ферична солP5ППМ
Сол на арсенP2ППМ
Проба ≥ 98.0%


Испраќам барање