сите категории

Производи

Дома>Производи>API>API за човечка употреба

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595293268146410.png
Уротропин

Уротропин


CAS NO.-29608 49 9-
MOQ25kg
Пакување25kg / барабан   
Време на испоракаВо 30 денови
Начин на плаќањеПреговара
снабдување способност5T / месец


ПОВЕЕ
употреба

Има бактерицидно дејство и се користи за лесни инфекции на уринарниот тракт; се користи за лекување на рингворм, антиперспиранси и третман на мирис на пазувите.

спецификации
КарактеритеБезбојни, разјарени кристали или бел кристален прав, практично без мирис
Јасност и боја на решениетоЈасен и безбоен
КиселостПотребни се не повеќе од 0.2 ml HCL 0.1N или NAOH 0.1N за промена на бојата на индикаторот
хлорид0.014%; Не покажува повеќе хлорид отколку што одговара на 0.20 ML 0.02 N хлороводородна киселина.
СулфатНе се произведува заматеност во рок од 1 минута
Соли на амониумРастворот на примерокот нема потемна боја од спореден раствор (мешавина од 1 МЛ реагенс и 10 мл вода)
Загуба при сушењеNMT 2.0% W / W
Остаток на палењеНМТ 0.1% W / W
тешки металиNMT 10 стр. / Мин
Проба (на сушена основа)99.0% ~ 100.5%
Вкупен број на аеробни микробии (TAMC)NMT 1000 cfu / g
Вкупен број на комбинирани квасец и мувла (TYMC)NMT 100 cfu / g


Испраќам барање