Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Drogë për kafshët

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595382348219660.jpg
Pluhur i tretshëm i amoxicillin

Pluhur i tretshëm i amoxicillin


Specifikim10%
Paketim100g / qese   
Periudhe e vlefshme2 vjet
Koha e dorëzimitBrenda ditëve 15
Mënyra e pagesëspër negociatë


pyes
udhëzim

【Emri i ilaçit veterinar】

  Emri gjenerik: Pluhur i tretshëm në amoksicilinë 

  Emri anglisht: Amoxicillin Soluble Powder 

  Pinyin kinez: Amoxilin Kerongxingfen 

Ingredients Përbërësit kryesorë】 Amoksicilina 

【Karakteristikat】 Ky produkt është pluhur i bardhë ose pothuajse i bardhë. 

【Funksioni antibiot Antibiotikë β-laktam. Përdoret për trajtimin e infeksioneve gram-pozitive dhe gram-negative të baktereve në 
  pula të ndjeshme ndaj amoksicilinës. 

【Përdorimi dhe doza】 Bazuar në këtë produkt. Administrimi oral: Një dozë, për 1 kg peshë trupore, pule 0.2 ~ 0.3g,
  2 herë në ditë për 5 ditë;

  Pirja e përzier: Çdo 1L ujë, mish pule 0.6g, përdorim i vazhdueshëm 3 deri në 5 ditë. 

【Masat paraprake】 (1) Ndalohet për pulat vënëse gjatë periudhës së hedhjes. 
                                (2) Bakteret gram pozitive që janë rezistente ndaj penicilinës nuk duhet të përdoren. 
                                (3) Tani i pajisur dhe përdorur tani. 

Period Periudha e tërheqjes】 7 ditë për Pule. 

【Magazinimi】 mbrojtje nga drita, mbyllur dhe ruajtur. 

HETIM