Të gjitha kategoritë

Produkte

home>Produkte>Premix>Antikoksidioza

https://www.tianhuapharma.com/upload/product/1595320305328393.jpg
Premix quinocetone

Premix quinocetone


Specifikim5% 25% 50%
Moq1T
Paketim25kg / qese   
Koha e dorëzimitBrenda ditëve 30
Mënyra e pagesëspër negociatë
aftësia Furnizimi100T / muaj


pyes
udhëzim

【Emri i barit veterinar】 Emri i zakonshëm: Premix Quinocetone 

【Përbërësi kryesor】 Kinoceton

【Specifikimet】5%, 25%, 50% premix kinoceton

【Pamja】 Pluhur i verdhë i lehtë.

【Veprim farmakologjik】 Kuinoloni është një ilaç sintetik antimikrobik i kinoksalinës. Nga njëra anë, ajo nxit rritjen nga
  duke penguar bakteret e dëmshme në zorrë, duke mbrojtur florën e dobishme, duke rritur kështu tretshmërinë e ushqimit të kafshëve, në
  nga ana tjetër, ka efekt asimilues të proteinave dhe bën më shumë mbajtje të klorit. Kurseni proteinën, bëni formimin e qelizave
  rriten, duke nxitur kështu rritjen, përmirësojnë ushqimin   shkalla e konvertimit. Bakteret nuk janë rezistente ndaj kinocetonit, dhe ato rezistente
  ndaj antibiotikëve të tjerë janë ende të ndjeshëm ndaj kinocetonit.

  Kuinolenoni ka aktivitet antibakterial me spektër të gjerë dhe është efektiv kundër baktereve gram-negative (E. coli, Salmonella
  dhe Proteus), bakteret Gram-pozitive (si Staphylococcus, Streptococcus, etj.) dhe Spirulina.

【Indikacion】 Përdoret për nxitësin e rritjes së derrit.

【Përdorimi dhe doza】 Të përziera tërësisht me ushqimin.

  Bazuar në përbërësin aktiv Quinocetone: 50 g për 1000 kg foragjere.

【Masa paraprake】 Mos i ushqeni shpendët. 

                              Mos e ushqeni derrin (pesha më shumë se 35 kg)

【Periudha e tërheqjes】 14 ditë para therjes

Orage Magazinimi erve Ruani në enë të mbyllura mirëHETIM